Poznańskie Autobusy - Poznańskie Autobusy

Oprócz Komornik, Tarnowa Podgórnego i Suchego Lasu o których to już inwestycjach w nowy tabor przy pomocy Unii Europejskiej pisaliśmy szerzej, jest także szereg kolejnych przyznanych już dofinansowań w ramach WRPO do zakupu nowych autobusów. Dużą ciekawostką zdaje się być uruchomienie komunikacji w Pobiedziskach oraz Kostrzynie Wielkopolskim, ale oprócz nich dofinansowanie na nowy tabor otrzymały również Swarzędz i Luboń - w ostatnim przypadku czekamy jeszcze na ogłoszenie przetargu), jedno jest pewne w każdej z wymienionych gmin pojawią się autobusy nowe i przyjazne środowisku.

 

SWARZĘDZ

To będą pierwsze hybrydowe autobusy u podmiejskiego przewoźnika! Burmistrz Swarzędza 15 maja br. podpisał umowę z firmą Solaris na dostawę 4 autobusów - Solaris Urbino 12 Hybrid. Hybrydy w Swarzędzu pojawią się do 11 grudnia br.

 

POBIEDZISKA

9 czerwca br. została podpisana umowa na zakup 3 nowych autobusów - Solaris Urbino 12 Hybrid. Autobusy w Pobiedziskach powinny pojawić się do końca roku. Uruchomienie komunikacji w Pobiedziskach planowane jest na maj 2018 roku. 

 

KOSTRZYN WLKP.

W przypadku Kostrzyna przetarg został rozpisany 23 sierpnia br. Dotyczy on 4 autobusów napędzanych gazem ziemnym (CNG) co będzie sporą ciekawostką, do tej pory autobusy CNG w naszym rejonie kursowały przez kilka lat w Komornikach (2 Mercedesy O405N2 CNG), jednak ze względu na małą pojemność butli z gazem nie spełniały do końca swojej roli. Na oferty w Kostrzynie czekają do 6 października br., autobusy mają się pojawić do 31 sierpnia 2018r.

 

LUBOŃ

Miasto Luboń 27 lipca br. otrzymało dofinansowanie na zakup 5 nowych autobusów (w tym 3 hybrydy). W tym przypadku czekamy na rozpisanie przetargu. W mieście od 4lat nie pojawiły się żadne fabrycznie nowe autobusy - ostatnie było 6 Solarisów (również w ramach WRPO), a od 3lat nawet używane! Ostatnie zakupy w Luboniu w 2014r. to 2 busy marki Kutsenits, 2 trzyosiowe MANy z 2001 roku, i Neoplan z 1998 roku. Translub eksploatuje nadal kilka MANów z 1994 roku.

MAN NL202 #6122

 

Inne gminy powiatu poznańskiego również systematycznie starają się o dofinansowanie w ramach WRPO.

Komentarze  

# Mirek Nader 2017-10-01 19:27
Ciekawe czy w Pobiedziskach autobusy będą stały bezużytecznie 4 miesiące?
# Marcin Nader 2017-10-01 20:05
Cytuję Mirek Nader:
Ciekawe czy w Pobiedziskach autobusy będą stały bezużytecznie 4 miesiące?

Na to wygląda, innego wyjścia raczej nie ma.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież