Poznańskie Autobusy - Poznańskie Autobusy

Pod koniec października informowaliśmy o braku ofert w Tarnowie Podgórnym i przymusem ponownego rozpisania przetargu.

Powtórzony przez gminę przetarg na 4 autobusy MAXI został ogłoszony już 31 października, kilka dni później kolejny przetarg na nowe autobusy dla gminy ogłosił przewoźnik - TPBUS, firma chce zakupić 4 pojazdy klasy MAXI, i długo zapowiadany 1 autobus klasy MEGA.

Krótsze autobusy powinny być wyposażone w silniki diesla o mocy 270 – 305 KM, zaś przegubowy między 305 a 325 KM. Co ciekawe jednym z kryterium oceny ofert jest ekologia która sztywno wyznacza maksymalne, średnie spalanie wynoszące 37 litrów ON dla autobusów MAXI oraz 49 litrów ON dla autobusów MEGA.

Gmina nowe pojazdy chce odebrać w ciągu 330 dni od podpisania umowy, natomiast TPBUS w ciągu 440 dni od podpisania umowy w przypadku wozów 12-metrowych, na przegubowca przewoźnik chce czekać maksymalnie 500 dni od podpisania umowy. Tarnowo Podgórne czeka na oferty do 14 grudnia, zaś TPBUS do 18 grudnia.

Mercedes-Benz O530GSolaris Urbino 12

 

Komentarze  

0 # juchi79 2017-12-07 13:40
Coś wróble cwierkaja że ponoć "ponoć" MAN wygrał przetarg na dostawę autobusów ale czy to prawda
0 # Marcin Nader 2017-12-07 17:21
Nie wiem jak MAN mógł wygrać przetarg, jak nie było jeszcze otwarcia ofert...
0 # juchi79 2017-12-07 17:43
Cytuję Marcin Nader:
Nie wiem jak MAN mógł wygrać przetarg, jak nie było jeszcze otwarcia ofert...

Z czego wiem co słyszałem mieli 3 modele do wyboru Mercedes za drogi Solaris ich olewa a Man najtańszy ale czy to prawda to nie wiem tyle że to bardzo dobre potwierdzone źródło info się okaże kto tu wygra
0 # Bartek_Wilczek 2017-12-08 13:15
To te wróble coś źle ćwierkają, jak do 14.12 czekają na oferty to nie mogą wcześniej otworzyć żadnej oferty, więc nie znają cen.
0 # juchi79 2017-12-08 15:10
Wszyscy myślą że Solaris wszędzie zdobędzie kontrakt na dostawę autobusów no niestety monopol na szrot mija nie pamiętam gdzie ale przetarg wygrał MAN i to w Polsce
0 # Bartek_Wilczek 2017-12-08 15:31
Cytuję juchi79:
Wszyscy myślą że Solaris wszędzie zdobędzie kontrakt na dostawę autobusów no niestety monopol na szrot mija nie pamiętam gdzie ale przetarg wygrał MAN i to w Polsce

Gdyby Solaris nie miał zamówień to by złożył ofertę w poprzednim przetargu a nie było żadnej oferty.
A Man wygrał w Nowym Sączu i w Puławach
0 # Marcin Nader 2017-12-08 15:43
I w Opolu, Policach, Tarnowie, Głogowie Prawdopodobnie również w Jeleniej Górze i Kaliszu.
0 # Mirek Nader 2017-12-09 15:40
Cytuję Marcin Nader:
I w Opolu, Policach, Tarnowie, Głogowie Prawdopodobnie również w Jeleniej Górze i Kaliszu.

Obecnie Gdynia zastanawia się co zrobić, bo tylko MAN startował na 55 sztuk, ale cena przekracza budżet.
-1 # Jakub Stefaniak 2017-12-08 21:16
Zupełnie jakbym czytał infobusa... taki sam styl komentarza... : (
0 # Mirek Nader 2017-12-15 01:08
Puławy kupują 16 sztuk MAN-ów.
W Luboniu nawet dwóch nie zaproponowali :(