Przetarg na nowe autobusy dla Transkomu - Poznańskie Autobusy

W dniu 29.06.2018r. Transkom Koziegłowy ogłosił przetarg na dostawę trzech fabrycznie nowych, małych autobusów. Zakup autobusów będzie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, a nazwa projektu to "Zakup małych autobusów niskoemisyjnych w celu dowożenia pasażerów do dworca Czerwonak oraz dworca Owińska".

Jak można przeczytać w ogłoszeniu fundusze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020 obejmują zakup dwóch małych autobusów niskoemisyjnych w celu dowożenia pasażerów do dworca Czerwonak oraz jednego w celu dowożenia pasażerów do dworca Owińska. Zamówienie nie jest podzielone na części, a więc w grę wchodzi jeden zwycięzca.

Warto wspomnieć o specyfikacji technicznej:

 • Autobusy na całej długości mogą mieć co najwyżej jeden stopień poprzeczny oraz minimum jedno wejście o wysokości maksymalnej 350 mm "zapewniające dwustrumieniowy ruch pasażerów". Nowe nabytki mogą mieć długość od 5,7 do 10 m, a więc w grę wchodzi wiele konstrukcji - od minibusów, po można by powiedzieć, pełnoprawne autobusy klasy MIDI.
 • Wymagania co do silnika, moim zdaniem, dyskwalifikują takie konstrukcje, jak np. Solaris Urbino 8,6/8,9LE, czy Autosan Sancity, bowiem motor ma mieć pojemność od 1,9 do 3,5 dm3, a wspomniane pojazdy napędzają większe jednostki.
 • Pojazdy muszą być wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej z możliwością regulacji temperatury przez kierowcę.
 • Minimalne wymagania gwarancyjne:
  Gwarancja na cały pojazd - 36 miesięcy bez limitu km
  Gwarancja na trwałość strukturalną nadwozia i podwozia - 12 lat
  Gwarancja na perforację nadwozia - 12 lat
  Okres gwarancji na powłokę lakierniczą nadwozia - 6 lat

Oferty można składać do 14.09.2018r. do godz. 11:00.

 

Kapena Urby # PO 958VE

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież