Innowacyjne silniki hybrydowe Toyoty – jaki model wybrać?

Jeśli interesuje Cię technologia hybrydowa i zastanawiasz się, który z nowoczesnych modeli Toyoty dysponuje najlepszym napędem, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem. Porównujemy w nim modele takie jak Corolla TS Kombi, a także Yaris w wersji standardowej i Cross.

Nowa Toyota Yaris – kompaktowe auto miejskie 

Yaris to jeden z najbardziej kultowych modeli japońskiego producenta. Od zawsze zachwycał innowacyjnością i idealnym dopasowaniem do środowiska miejskiego. W wersji hybrydowej również spełnia wszystkie pokładane w nim oczekiwania.

Nowa Toyota Yaris jest wyposażona w wydajny silnik 1.5 VTT-i H. W zależności od wybranego wariantu, dysponuje mocą mieszczącą się w przedziale 116-130 KM, co jest w pełni wystarczające do dynamicznej i komfortowej jazdy. 

Niewątpliwą zaletą standardowego modelu Yaris jest jego duża ekonomiczność. Średnie zużycie paliwa w przypadku tego auta wynosi od 3.9 do 4,2 litra przy automatycznej skrzyni biegów lub 5,2 w wersji manualnej.

Fani ekologicznych rozwiązań z pewnością ucieszą się z faktu, że nowa Toyota Yaris ma też bardzo niską emisję CO2. W przypadku podstawowej wersji wynosi ona jedynie 87 g/km. 

Nowa Toyota Yaris Cross – komfort i wszechstronność

Yaris w wydaniu crossoverowym łączy w sobie zalety małego miejskiego auta z wygodnym designem SUVa. Wciąż zachwyca pod względem manewrowości, ale równocześnie zapewnia wysoką pozycję za kierownicą, co poprawia widoczność i komfort jazdy. W zamian nowa Toyota Yaris Cross jest nieco droższa od swojego standardowego odpowiednika. 

Jeśli chodzi o osiągi, są one bardzo porównywalne. W tym modelu również wykorzystano silnik 1.5 VTT-i H o mocy 116 KM. Jednakże przez wzgląd na nieco większą masę należy liczyć się z odrobinę wyższym średnim poziomem spalania.

Nowa Toyota Yaris Cross jest wyposażona w samoładujący się układ hybrydowy oraz liczne dodatkowe udogodnienia. Na szczególną uwagę zasługują zastosowane w aucie systemy technologiczne, które znacznie poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. 

To model, który może stanowić doskonały wybór dla osób, którym odpowiadają osiągi Yaris, ale oczekują nieco większej przestrzeni i wygody w trakcie jazdy.

Nowa Toyota Corolla TS Kombi – dynamiczna jazda

Corolla w wersji Kombi jest najdroższym samochodem w tym zestawieniu. Większa cena przekłada się jednak na zdecydowanie większe możliwości. Zarówno pod kątem osiągów technicznych, jak i dostępnej przestrzeni i komfortu jazdy.

Nowa Toyota Corolla TS Kombi to samochód dysponujący wydajnym silnikiem hybrydowym w wersji 1.8 lub 2.0. W tym pierwszym przypadku oznacza to 140 KM mocy maksymalnej, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 9,4 sekund i średnie zużycie paliwa na poziomie 4,5 litra. 

Napęd 2.0 Dynaic Force daje jeszcze większe możliwości kierowcom spragnionym pierwszorzędnych motoryzacyjnych wrażeń. Zapewnia moc na poziomie 196 KM, co przekłada się na zawrotne przyspieszenie 0-100 km/h osiągalne w zaledwie 7,7 sekund. Wszystko to przy jeszcze mniejszym spalaniu wynoszącym 4,4 litra.

Wszystko to sprawia, że nowa Toyota Corolla TS Kombi to doskonały wybór dla osób, które oczekują od auta dynamicznej jazdy w każdych warunkach drogowych. To model, który sprawdzi się zarówno w środowisku miejskim, jak i na długich i bardziej wymagających trasach.